Inflácia, prezident Nixon, zlato a naše peňaženky

Ako to všetko súvisí?

Ukážem vám, akú to má spojitosť so súčasnou inflačnou dobou a ako sa tomu brániť.

Tiež vám prezradím, aký drahý kov je podhodnotený a predstavuje veľkú investičnú príležitosť.

15.9. 2021 bolo 50 rokov odvtedy, ako americký prezident Richard Nixon dočasne zrušil zameniteľnosť doláru za zlato a vytvoril tým dnešný ničím nepodložený systém papierových mien, ktorým sa hovorí Fiat money – niečo ako kvázi peniaze podložené dôverou štátov a ich schopnosťou splácať dlhy.

Dôsledky tohoto kroku cítime všetci, pretože svetové meny stihli stratiť od 80 až do 99 % svojej hodnoty za posledných 50 rokov, bez jedinej výnimky. Počas môjho života vzrástla cena zlata 50-násobne. Z 35 amerických dolárov na 1780. Zlato malo veľa výkyvov, ale trend je zreteľne stúpajúci. Analytici a bankári predpovedali zlatu rýchly koniec a považovali ho za barbarský relikt. Medzitým zlato v období medzi rokmi 2000 až 2011 vzrástlo 7-násobne oproti doláru a striebro dokonca 10-násobne.

Po kríze v r. 2008 banky znížili úrokovú sadzbu, čiže cenu peňazí na nulu a snažia sa udržať finančný systém v chode systémom lacných peňazí. Tlačením peňazí a nákupom štátnych dlhopisov vytvorili bublinu na mnohých aktívach, kedy ich ceny na historických maximách nezodpovedajú ekonomickej realite. Ľudia majú odmenu za sporenie 0,0 mínus inflácia a sú nútení riskantne investovať.

Ako taký trend dopadne, nám ukazuje história.

Napríklad, kvôli stagnácii ekonomiky, v 70-tych rokoch bola až 20% inflácia, zažil západný svet dekádu stagnácie a poklesu kúpnej sily.

Skôr alebo neskôr budú musieť centrálne banky zdvihnúť úroky, čo zastaví dnešný slabý hospodársky rast na dlh.

– Zaujíma vás ako v dnešnej vysoko neistej inflačnej dobe dlhodobo udržať hodnotu svojich ťažko zarobených peňazí a ako si budovať majetok v drahých kovoch?

– Túžite byť nezávislí na upadajúcom súčasnom finančnom systéme a zadlžujúcom sa štáte?

– Chcete vedieť ako si môžete otvoriť depozit drahých kovov v Auvesta, podľa prieskumu u 48 000 klientov v hospodárskych novinách Handelsblatt, najlepšieho obchodníka v Nemecku, pôsobiaceho v 116 krajinách sveta?

– Láka vás výhodne nakupovať vo veľkoobchodných cenách fyzické kovy ako zlato a iné drahé kovy – striebro, platina a paládium, používané v moderných technológiách budúcnosti – elektronika, fotovoltaika, elektromobily, medicína a iné?

Striebro je vo vzťahu k zlatu dnes 78-krát lacnejšie a na rozdiel od iných foriem majetku nie je na svojom cenovom vrchole. K tomu môžete mať ako klient transparentnosť, technologické možnosti a služby, ktoré nenájdete u žiadneho iného obchodníka. Zároveň sa môžete zapojiť do atraktívneho partnerského affiliate programu All Stars a zarobiť na digitálnom online šírení depozitu drahých kovov nielen v našom štáte.

Vedeli ste, že trh je ešte stále nízko obsadený a na rozdiel od Nemecka, kde už drahé kovy vlastní približne 20% populácie, ich u nás vlastní odhadom približne 3% ľudí?

Robím s drahými kovmi už 4 roky, vo finančníctve 26 rokov a na základe dostupných informácií je zrejmé, že nikdy nebol lepší čas na investovanie a poistenie si hodnoty svojich úspor .

Nečakajte ďalších x rokov, inflácia a systém hrajú každý deň proti vám.

Lepšie je byť pripravený ako prekvapený.

Ako by to mohlo byť konkrétne u vás sa dozviete, keď nebudete dlho váhať a skontaktujete nás.